Eko kuchynský a bytový textil z recyklovanej látky

Recyklácia je proces, ktorý je v posledných rokoch veľmi prepierané téma. A nie je sa čomu diviť, počet odpadkov sa zvyšuje, a tak je potreba riešiť životné prostredie a šetrnosť k prírode.

IMG_2128_m

Proces výroby recyklované látky

Preto i my sme sa rozhodli začať vyrábať a predávať kuchynský a bytový textil z recyklovaných látok, ktoré obsahujú 90 % bavlny. Celý proces výroby recyklovanej látky je ekologický k prírode. Zabraňuje sa plytvaniu a znečisťovaniu vodných tokov.

Recyklovaná bavlna sa získava z výrobných odstrižkov alebo zo starého oblečenia. To sa rozstríha na malé kúsky, rozmelní a následne spradie do novej priadze. Materiál tak dostáva druhú šancu.

IMG_2174_m     IMG_2182_m

Ostatné materiály, ktoré tvoria 10 % recyklovanej látky, sa získavajú napríklad z PET fliaš od vody. Tie sú drvené na malé vločky, ktoré sú znovu rozpúšťané a pod vysokým tlakom prevedené do priadze.

V našej ponuke výrobkov z recyklovanej bavlny nájdete kuchynské zástery pre ženy i pre mužov, chňapky, utierky, prestieranie, povlaky na vankúše, podsedáky alebo napríklad látkové nákupné tašky v troch farebných variantoch.

IMG_2112_m     IMG_2104_m

Recyklovaný bavlnený textil je na prvý pohlaď nerozoznateľný od štandardného bavlneného textilu. Len už sa nedá znovu farbiť, a tak farba bude záležať na materiálu, ktorý bol farebne roztriedený na začiatku procesu recyklácie.

Recyklovaný textil odporúčame prať na 30°C, môžete ho žehliť i sušiť v sušičke na bielizeň.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie