Ako používať filtračné kanvice? + Tipy na filtre

S blížiacim sa nástupom jari a leta sa blíži i obdobie zvýšeného pitného režimu. Pomaly odkladáme čajové kanvičky a vyťahujeme formy na ľad a niekoľko litrové kanvice na vodu. Obzvlášť v parných letných dňoch by sme totiž mali dbať na pravidelný príjem tekutín, a to aspoň 2 litre denne. Najvhodnejšia je k pitiu čistá voda.

fitlracni-konvice-vida

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kvalita vody nie je všade rovnaká

Lenže nie všade je voda tak "chutná", aby sa dala v takom množstve piť. Samozrejme, že väčšine z nás doma tečie z kohútika nezávadná pitná voda. Ale určite ste zaznamenali, že kvalita vody sa v rôznych oblastiach republiky odlišuje. Nikde môže voda chutnať tvrdo až kovovo, niekde zase obsahuje viac chlóru. Vplyv na to má nie len zdroj vody, ale tiež spôsob, akým sa čistí a ako sa dopravuje (materiál potrubia a jeho vek, vodovodná batéria a pod).

Ťažké kovy vo vode potom spôsobujú problém i inde než len u pitia - vytvárajú vodný kameň. Pokiaľ sa vám neustále "zanáša" rýchlovarná kanvica a v pohároch vznikajú po vode nevzhľadné usadeniny, je najvyšší čas porozhliadnuť sa po filtračnej kanvici

Filtračná kanvica nie je rozmaznanosť, ale praktický priateľ

Niektorý ľudia sa zdráhajú si filtračnú kanvicu kúpiť. " Nikto v okolí ju nepoužíva a ostatní si o mne budú myslieť, že som fajnovka.". Nemyslite na ostatných, ale na seba, svoju rodinu a domácnosť. Pokiaľ musíte každý týždeň čistiť rýchlovarnú kanvicu či kávovar a "obyčajná voda" z kohútika vám nechutná, verte, že filtračná kanvica vám len pomôže.

filtrace-vody

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ako funguje filtračná kanvica

Každá filtračná kanvica obsahuje špeciálny filter (od toho jej názov), ktorý zachytáva nečistoty, chlór, ťažké kovy a ďalšie nežiaduce látky. Celý proces trvá obvykle len pár sekúnd. Ako náhle voda pretečie filtrom, je pripravená k pitiu.

Ako používať filtračnú kanvicu

Pred prvým použitím filtračnej kanvice sa uistite, že je vnútri správne umiestnený vodný filter. Potom uzavrite kanvicu a vodu z kohútika nalejte skrz uzáver. U našich filtračných kanvíc Vida je vytvorený špeciálny otvor na nalievanie priamo uprostred veka. Ako náhle pretečie voda skrz filter a začne sa plniť nádoba, je už voda pripravená.

Vodné filtre prefiltrujú 100 - 200 litrov vody podľa zvoleného typu, potom by sa mali vymeniť za nové. A ako poznať, kedy je ten správny čas filter vymeniť? Existuje niekoľko možností. Môžete si buď počet litrov zapisovať, pravidelne ich vymieňať cca 1 za mesiac alebo si kúpiť chytrú kanvicu. Filtračná kanvica Vida s indikátorom výmeny filtru vás sama upozorní, že je najvyšší čas na výmenu.

Vodu z filtračnej kanvice nemusíte len piť, môžete s ňou i variť

Prefiltrovanú vodu môžete používať k vareniu bežných jedál, n a zalievanie kávy či čaju alebo ako vodu do zásobníku kávovaru. Budete mať istotu, že vždy pijete kvalitný vodu. Navyše zabránite predčasnému vzniku vodného kameňa v spotrebičoch.

Prefiltrovaná voda je vhodná i pre malé deti

Ak si chcete vodu ozvláštniť, prinášame vám tip na skvelý vodný filter - BWT Gourmet Magnesium. Okrem toho, že vám vodu prefiltruje, ju tiež obohatí horčíkom. Ten pomáha proti kŕčom a podporuje funkciu orgánov. Vodné filtre s horčíkom sú tiež skvelé pre všetkých, ktorý trpia tetaniou (nedostatok horčíku).

filtracni-konvice-filtr  indikator-filtracni-konvice

Ako vybrať filter do filtračnej kanvice?

Naše vodné filtre sú univerzálne a hodia sa do filtračných kanvíc viacerých značiek - Vida, Brita, Anna, Kenwood, LAICA Biflux, DAFI Unimax...V ponuke máme 2 typy filtrov (užší a širší), aby si na svoje prišiel naozaj každý.